Вентильовані фасади з'явилися на українському ринку відносно недавно однак тим не менше завойовували популярність. Крім технологічних і експлуатаційних переваг, вентильовані фасади володіють і високими естетичними показниками. Різноманітні способи монтажу навісних вентильованих фасадів дозволяють втілити в життя практично будь-які художньо-архітектурні рішення. Важливою перевагою цих систем є відсутність проблем при експлуатації фасаду, адже вони не потребують фарбування та інших оздоблювальних процедур. Касетні фасади дозволяють, при необхідності, замінити один чи декілька елементів фасадної системи в найкоротші терміни без істотних фінансових витрат.
-сучасний дизайн; -комбінування різних колірних та фактурних рішень; -бездоганнаі тепло-звукоізоляція; -ефективна вентиляція стін будівлі; -монтаж не вимагає попереднього вирівнювання стін будівлі; -стійкість до шкідливих факторів зовнішнього середовища; -довговічність; -екологічність; -забезпечення комфортного мікроклімату в середині приміщення; -легкість конструкції; -мінімальний догляд у процесі експлуатації; -можливість монтажу при будь-якій температурі.
Ці конструкції легко справляються з вітровими навантаженнями, захищають зовнішні стіни від дії опадів. Роботи по монтажу таких фасадів можна проводити в будь-яку пору року, за будь-якої погоди. Вентильовані фасади монтуються як на новозбудованих об'єктах і на тих, що реконструюються.
Вентильований фасад будівель і споруд в майбутньому створює економію на комунальних платежах та оплаті ремонтних робіт.
Для того, щоб визначитися, яким буде вентильований фасад Вашої будівлі необхідно з'ясувати функціональне призначення цієї будівлі, умови експлуатації і інші архітектурні особливості. Фасад в значній мірі відповідає за довговічність експлуатації будівлі в цілому. Яким буде облицювання фасаду - таким буде і «обличчя» будівлі.
Постійно зростаючі вимоги до будівель привели до появи різних конструктивних рішень, використання нових способів виготовлення касет і монтажу облицювання фасадів, підвищенню тепло-, звукоізоляції і вогнестійкості будівель, а також до розробки систем захисту фасаду від зовнішньої погодної дії.
В деталях вентильовані фасади – це система, яка складається з матеріалів облицювання (касет або листових матеріалів) і несучої підоблицювальної конструкції. Матеріал облицювання кріпиться до стіни таким чином, щоб між облицюванням і фасадною стіною залишався повітряний простір. Цей простір необхідний для вентиляції фасаду будівлі. Для додаткового утеплення фасаду, інколи, між стіною і облицюванням може встановлюватися теплоізоляційний шар - в цьому випадку вентиляційний простір залишається між облицюванням і теплоізоляцією.
Як облицювання (верхнього декоративного шару) застосовуються наступні матеріали:
-алюмінієві композитні панелі; -алюмінієвий лінійний профіль; -алюмінієвий фасадний аркуш; -керамогранітні плити; -фіброцементні плити; -скло; -декоративна штукатурка; -сайдінг; -фасадний ламінат.
Підоблицювальна конструкція складається з кронштейнів, які кріпляться безпосередньо до стін, плит, консолей і профілів, що встановлюються на кронштейни, до яких за допомогою спеціальних елементів кріпиться облицювальний матеріал. Утеплювач фіксується на стіні за допомогою дюбелів, спеціальних профілів. Основним призначенням підоблицювальних конструкцій є надійне закріплення матеріалу облицювання до стіни. При цьому виключаються клеєві та інші процеси, а всі з'єднання здійснюються механічно.
Підоблицювальна конструкція повинна відповідати наступним вимогам:
-витримувати статичні і динамічні навантаження;
-володіти високою антикорозійною стійкістю;
-мінімізувати ефект містків холоду;
-дозволяти приховати нерівності стін;
-забезпечити надійне кріплення облицювального матеріалу;
-мати невелику вагу;
-дозволяти здійснювати швидкий монтаж.
Як теплоізоляційний шар, при монтажі вентильованих фасадів застосовують жорсткі теплоізоляційні плити, виготовлені з мінеральної вати на основі базальтових порід.
Утеплювач,який використовують для вентильованих фасадів повинен володіти такими властивостями:
-має бути стійким до старіння;
-бути біологічно стійким;
-мати стабільну форму, монтуватися суцільним шаром, виключаючи виникнення містків холоду;
-володіти високими теплоізолюючими характеристиками;
-дозволяти водяній парі і волозі потрапляти в повітряний прошарок, запобігаючи скупченню конденсату в конструкціях;
-бути стійким до вітрового потоку;
-бути неагресивним до металу підоблицювальної конструкції.
Вентильований фасад має в своїй структурі гідро та паробар'єр, що обумовлено необхідністю захисту теплоізоляційного шару від вологи і вітру. Вона дозволяє поліпшити теплозберігаючі властивості навісного вентильованого фасаду і сприяє однобічному проходженню водяної пари з утеплювача в повітряний простір між захисним екраном і утеплювачем. Як гідроізоляційний шар, при монтажі вентильованих фасадів застосовується високотехнологічний мембранний матеріал, який поєднує в собі міцність, захисні властивості і високу паропроникність. Вживання в обробці фасадів будівель алюмінієвих композитних панелей дозволяє створювати привабливі архітектурні фасади, що запам'ятовуються і практичні адміністративного і офісного призначення: аеропортів, залізничних вокзалів автовокзалів, корпоративних будівель і бізнес-центрів, станцій технічного обслуговування і АЗС, ресторанів, кафе, барів, магазинів і супермаркетів торгівельно-розважальних комплексів. При цьому можливе виконання вентильованих фасадів відповідно до корпоративними кольорами Замовника, а також втілення складних архітектурних задумів в оформленні фасадів будівель. На сьогоднішній день дуже багато компаній набувають або орендують будівлі старої споруди. Питання оновлення фасаду будівлі за допомогою алюмінієвих композитних панелей з метою створення фірмового стилю, образу компанії, набуває незаперечно важливого значення в наше століття високих технологій.