Клімат Сервіс - Алюмінієві фасади, вікна, двері, перегородки, дахи у Львові, Україна.

Гартоване скло широко використовується в будівництві і обробці. Його застосовують при зведенні багатоповерхових будівель, оскільки завдяки спеціальній обробці такі скла набувають особливої ​​міцність і надійність.

Гартоване скло проходить термічну обробку, в чому схожу з тією, якій піддається сталь при загартуванню. Спочатку листи скла нагріваються до температури понад 600°С, а потім дуже різко охолоджуються. Під впливом таких екстремальних умов змінюються властивості матеріалу. Завдяки тому, що зовнішня частина моментально застигає, а внутрішня деякий час залишається м'якою, в ньому створюється внутрішня напруга. Причому на поверхні це напруга стискуюче, а в «серцевині» - розтягувальне. Це дає такому склу ще одну перевагу перед звичайним - воно стає здатне витримувати великі навантаження на вигин.

Експерименти, проведені з цим матеріалом, визначили, що на лист необробленого скла, закріпленого на двох опорах, можуть встати кілька людей. Якби мова йшла про звичайний матеріал то результат випробування був би сумний.

Під потрібні розміри скляні листи нарізають ще до відправки в піч. На цьому ж етапі відбувається і обробка кромок. Справа в тому, що після гарту це скло, на відміну від звичайного, не можна різати або свердлити, оскільки це відразу призведе до його руйнування.

Міцність Гартованого скла порівняно із звичайним склом вище приблизно в шість разів. Ще один експеримент показав, що 6-міліметрове Гартоване скло здатне витримати руйнівну силу 800-грамової металевої гирі в результаті її вільного падіння з більш ніж метрової висоти.

Стійкість до температурних перепадів - ще одна перевага Гартованого скла. У той час як звичайне віконне скло зруйнується при різкому перепаді температур приблизно на 70°С, Гартоване скло залишиться цілим, навіть якщо температурний показник різко зміниться на 270°С.

Безпека для людини - ще один аргумент на користь використання Гартованого скла в будівництві. Завдяки обробці, руйнування такого скла відбувається інакше, ніж звичайного. Справа в тому, що загартований матеріал при сильному механічному впливі розсиплеться на дрібні округлі шматочки, порізатися об які практично неможливо.

Гартовані прозорі листи пропускають близько 84% видимого світла.

Товщина гартованих скляних листів може коливатися від 0,4 до 1,9 см. Розміри ж скла можуть змінюватись за бажанням замовника від невеликих - 10х25 см, до воістину гігантських - 3210х6000 см. Ці так звані «джамбо-скла» використовують при будівництві хмарочосів. Крім того Гартоване скло володіє ще і підвищеною стійкістю до вібрацій, що особливо важливо на великій висоті.

Спектр застосування цього матеріалу дуже великий. Крім згаданого вище багатоповерхового будівництва, його використовують і для створення не настільки масштабних конструкцій. Наприклад, з Гартованого скла роблять огорожі,  сходи, що чудово виглядає в сучасних та мінімалістичних інтер'єрах. З нього виготовляють двері, офісні перегородки і навіть підлоги.

Таке скло може бути не тільки прозорим, але і матовим, кольоровим, а також прикрашеним певним малюнком. Завдяки своїй стійкості до всіляких забруднень, Гартоване скло може з успіхом замінити плитковий «фартух» на кухні. Стільниці, зроблені з нього, виглядають дуже стильно, також як і полички, раковини.

На основі Гартованого скла роблять триплекс. Воно складається з трьох склеєних між собою розжарених аркушів, покритих зверху спеціальними плівками. Таке покриття не дає осколкам розбитого скла впасти, а натомість затримує їх в площині. Триплекси зазвичай використовують для виготовлення лобового скла автомобілів.

Останнім часом все більш популярним стає безрамне скління лоджій і балконів, виготовлення світлопрозорих козирків та дахів. Цей ефектний спосіб обробки став можливим саме завдяки загартованому матеріалу, оскільки інші види скла не забезпечать безпеки такої безпечної конструкції.

Таким чином Гартоване скло придатне для створення як великих так і малих архітектурних форм - що залежить виключно від ідей дизайнера, архітектора та побажань замовника.

joomla templates